noszenie dzieci, rodzicielstwo bliskości, karmienie naturalne

O mnie

Mam na imię Patrycja i jestem mamą dwóch chłopców noszonych w chustach oraz nosidłach miękkich. Z wykształcenia jestem psychologiem i farmaceutą. Moja przygoda z chustonoszeniem rozpoczęła się w grudniu 2010 roku, kiedy starszy syn miał miesiąc i trzeba było znaleźć sposób na odnalezienie się w życiu z niemowlęciem o nieograniczonej potrzebie bliskości (czyt. podnoszącym alarm przy każdej próbie odłożenia). Wiązań uczyłam się wówczas z instrukcji z internetu. Po narodzinach drugiego syna uznałam, że warto sięgnąć do lepszego źródła i skonfrontować swoje wyobrażenia o bezpiecznym noszeniu ze specjalistą. Odbyłam swoją pierwszą indywidualną konsultację z Certyfikowaną Doradczynią Noszenia ClauWi®. Była ona dla mnie pewnego rodzaju przełomem. Dopiero podczas tej konsultacji otrzymałam spójną wiedzę na interesujące mnie tematy, a wiele wątpliwości na temat prawidłowego noszenia dzieci zostało rozwianych.

Dotychczasowe doświadczenia z chustami oraz to spotkanie sprawiły, że w mojej głowie zaczął kiełkować pomysł o poszerzeniu mojej wiedzy i umiejętności pod fachowym okiem trenera z wykształceniem fizjoterapeutycznym, i o zostaniu profesjonalnym doradcą. W lipcu 2013 roku ukończyłam kurs podstawowy na Doradcę Noszenia w Szkole Noszenia ClauWi® i od tego czasu pracuję jako doradca „chustowy” w Warszawie i okolicach. Dwa miesiące później odbyłam kurs zaawansowany zakończony egzaminem. We wrześniu 2014 roku zakończyłam ostatni etap kształcenia, napisałam pracę certyfikacyjną i zdobyłam tytuł Certyfikowanego Doradcy Noszenia ClauWi®. Praca z rodzicami jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, ale też niezliczonych wyzwań, inspiracji i wzruszeń.

W kwietniu i maju 2014 roku odbyłam kurs na Promotora Karmienia Piersią, zorganizowany przez Centrum Nauki o Laktacji. Wspieram kobiety na ich „drodze mlecznej” w zakresie fizjologii laktacji. Od listopada 2017 roku jestem także lokalną liderką „Mlekoteki” – na warszawskiej Białołęce prowadzę bezpłatną grupę wsparcia dla kobiet karmiących naturalnie oraz ich bliskich.

Od czerwca 2014 roku pracuję społecznie w stowarzyszeniu „Dobrze Urodzeni”, działającym na rzecz dobrych porodów w Polsce.

Jestem członkiem-założycielem Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia Dzieci “SEDNO”.

Bliskie są mi ideały rodzicielstwa opartego na zaufaniu do siebie i dziecka oraz szacunku dla potrzeb wszystkich członków rodziny.

Doradca chustowy Warszawa Doradca chustowy WarszawaDoradca chustowy Warszawa doradca chustowy WarszawaKlimek-Wierzbicka Patrycja - 2015 Gdy trudno cieszyć się macierzyństwemDoradca chustowy Warszawa

doradca chustowy Warszawa

Chusty Warszawa