wsparcie okołoporodowe, noszenie dzieci, rodzicielstwo bliskości, karmienie naturalne

Konsultacje

Konsultacje

Czy wiesz, że dziecko ludzkie rodzi się jako fizjologiczny wcześniak, a antropologowie nazywają je „zewnętrznym płodem”? W chwili narodzin jego mózg stanowi jedynie 25% swej docelowej objętości i jest najbardziej niedojrzały spośród mózgów wszystkich nowo narodzonych ssaków. Noworodek ludzki rodzi się z naturalną potrzebą bliskości i dojrzewa przy ciele rodzica, dlatego też rodzice od zarania dziejów noszą swoje dzieci. Rodzice również zyskują wiele – mają szansę zbudować niepowtarzalną więź ze swoim dzieckiem, mieć je zawsze przy sobie, odpowiadać na jego sygnały, a jednocześnie wykonywać inne czynności, ponieważ mają wolne ręce!

Jeżeli jesteś zainteresowana/y tematyką chustonoszenia, oto, co mogę Ci zaoferować:

KONSULTACJE CHUSTOWE dla osób lub par, które noszą lub chcą nosić w chuście swoje dzieci.

Przebieg konsultacji
Podczas naszego spotkania dowiesz się między innymi:
– dlaczego warto nosić w chuście, czyli jakie korzyści z noszenia wynosisz Ty i Twoje dziecko,
– od kiedy można nosić w chuście oraz jak długo,
– jak przebiega rozwój kręgosłupa i układu ruchu dziecka w pierwszym roku jego życia oraz jaki ma to związek z noszeniem w chuście,
– czym charakteryzuje się bezpieczna pozycja dziecka w chuście i w jaki sposób ją uzyskać,
– jakie są rodzaje chust oraz zasady prawidłowego ich wiązania,
– w jaki sposób właściwie dociągnąć chustę,
– co to są nosidła miękkie i od kiedy można ich używać.
Część teoretyczna spotkania skrócona jest do niezbędnego minimum w taki sposób, aby przede wszystkim ćwiczyć umiejętności praktyczne. Wspólnie wybierzemy sposoby wiązania, które będą najlepiej odpowiadały Waszym potrzebom (przećwiczymy jedno lub dwa podczas jednego spotkania). Będziesz mieć możliwość nauki z użyciem profesjonalnej, dociążonej lalki treningowej, a następnie zamotasz swoje dziecko :).

Czas trwania konsultacji
ok. 2,5 h (dla jednej osoby)
ok. 3 h (dla dwóch osób)

Czas konsultacji jest ograniczony, ale zawsze pozostaję w kontakcie z osobami, które szkolę. Jeśli po konsultacji pojawią się jakieś niejasności, jestem do dyspozycji – możesz do mnie napisać lub zadzwonić.

Koszt konsultacji:
1. W siedzibie Chustodzieciaków (Warszawa, ul. Książkowa 10 lok. 1): 250 zł.
2. Z dojazdem do Klientów w promieniu do 30 km: 300 zł.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia z udziałem większej liczby osób (np. dwoje rodziców + dwójka dzieci itd.) – koszt ustalany jest indywidualnie.

POGADANKI CHUSTOWE

Jeżeli prowadzisz szkołę rodzenia, klub mam lub inne tego typu miejsce i chciałabyś/chciałbyś zorganizować spotkanie informacyjne na temat chustonoszenia, skontaktuj się ze mną!

SPRZEDAŻ CHUST

Prowadzę sprzedaż detaliczną chust tkanych (wiązanych i kółkowych) oraz nosideł (Didymos, Doux-Doux, Fidella, Isara, LennyLamb, Little Frog, Storchenwiege, Tula). Produkty dostępne są TUTAJ.

WYPOŻYCZALNIA CHUST I NOSIDEŁ

Jeżeli potrzebujesz więcej czasu na decyzję o zakupie swojej własnej chusty tkanej lub nosidła, możesz wypożyczyć wybrane modele ode mnie (SPRAWDŹ TUTAJ). Koszt wypożyczenia jednej chusty lub nosidła to 50 zł/7 dni + ustalana indywidualnie kaucja zwrotna (w zależności od rodzaju chusty/nosidła). Wypożyczenie sprzętu potwierdzamy na piśmie.

WSPARCIE DLA MAM W ZAKRESIE FIZJOLOGII LAKTACJI

Być może zastanawiasz się, czy Wasze karmienie przebiega prawidłowo. Być może napotykasz trudności, z którymi nie wiesz, jak sobie poradzić. Być może potrzebujesz wsparcia merytorycznego lub po prostu emocjonalnego. W każdym z tych przypadków służę Ci swoją pomocą. Oprócz ukończenia szkolenia w Centrum Nauki o Laktacji dysponuję również doświadczeniem własnym. Karmiłam swoje dzieci piersią sumarycznie przez prawie 7 lat, z czego ponad 2 lata w tandemie. Za nami wiele pięknych chwil, ale również tych trudnych. Jeśli uznasz, że wsparcie z mojej strony jest Ci potrzebne na Twojej „drodze mlecznej”- nie wahaj się!

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO MNIE