psycholog dziecięcy, pomoc okołoporodowa, rodzicielstwo, chustonoszenie

Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy

Jak pracuję?

Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami, a także młodymi dorosłymi. Udzielanie pomocy w tak delikatnym obszarze, jakim jest zdrowie psychiczne, traktuję jako dużą odpowiedzialność i zaszczyt. Bardzo ważne jest dla mnie, by dopasować formę i zakres wsparcia do potrzeb i możliwości Osób, które się po nie zwracają.

Rozpoznanie problemu to jedna z kluczowych kwestii na początku naszej współpracy, dlatego pierwszym jej etapem są konsultacje. Podczas kilku wizyt (najczęściej 1-4) rozmawiamy o tym, co było powodem zgłoszenia się do psychologa oraz czy i jak mogę się w tej sytuacji przydać. Konsultacje mogą służyć jako krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej, w której razem poszukujemy przyczyn oraz możliwych rozwiązań problemów, które skłoniły rodzinę do wizyty. Może się okazać, że jest to wystarczająca forma wsparcia i dalsza praca nie jest konieczna.

Efektem konsultacji może być również zalecenie innych form pomocy specjalistycznej, np. psychoterapii dziecka/nastolatka, psychoterapii rodzica, psychoterapii par lub rodzin, wizyty u lekarza psychiatry, przeprowadzenia diagnozy psychologicznej itp.

W ramach spotkań w gabinecie prowadzę konsultacje w sprawie dziecka/nastolatka, psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży, diagnozę psychologiczną oraz udzielam wsparcia okołoporodowego. W sytuacji, gdy spotkanie w gabinecie nie jest możliwe, proponuję formę on-line lub wizytę domową.

Niegdyś w ramach pomocy okołoporodowej udzielałam również wsparcia w zakresie bezpiecznego noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, jednak zakres moich obecnych zobowiązań zawodowych nie pozostawia mi przestrzeni na ten obszar aktywności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym zajmuję się na co dzień, odwiedź moją stronę: www.patrycjaklimek.pl.