psycholog dziecięcy, pomoc okołoporodowa, rodzicielstwo, chustonoszenie

Kontakt

Chustonoszenie Warszawa

Patrycja Klimek-Wierzbicka – psycholog, psychoterapeutka dzieci i młodzieży

E-mail: patrycja@pracowniawiezi.pl, kontakt@patrycjaklimek.pl
Strona www: www.patrycjaklimek.pl

Gdzie mnie znaleźć?
Ośrodek ReGeneRacja, ul. Tucholska 37, Warszawa-Żoliborz

W celu zapisania się na konsultacje, skontaktuj się z biurem ReGeneRacji lub skorzystaj z zapisów online.

WAŻNE: Jeśli potrzebują Państwo spotkania w sprawie chustonoszenia, zachęcam do kontaktu z moją koleżanką Martą Klewińską z bloga www.zamotani.pl. Moje obecne zobowiązania zawodowe nie pozostawiają mi przestrzeni na ten obszar aktywności.


Artykuły opublikowane w ramach współpracy z portalami dla rodziców:

chustonoszenie doradca noszenia

„Kontakt fizyczny naprawdę działa cuda” – wywiad dla portalu Dziecisawazne.pl

Potrzeba kontaktu fizycznego jest dla dziecka tak samo ważna, jak potrzeba jedzenia czy snu. Ona naprawdę jest wrodzona. Sugerowanie świeżo upieczonym rodzicom, że powinni odłożyć płaczące dziecko do łóżeczka, bo noszenie je rozpieszcza, to jak wmawianie im, że karmienie dziecka je rozpieszcza i powinni przestać je karmić.

CZYTAJ WIĘCEJ…


nosidełka dla dzieci

„Jak wybrać nosidełko dla dziecka?” – obszerny wywiad z Magdaleną Kogut-Wałęcką

Bywa, że kiedy stajemy przed wyborem sprzętu do noszenia dziecka, po pierwszych próbach rozeznania się w ofercie pozostaje nam jedynie spuszczenie rąk w geście poddania się. Rynek oferuje coraz więcej możliwości, ale warto być ostrożnym, bo nie wszystkie zapewnienia producentów o słuszności zastosowanych rozwiązań są godne zaufania.

CZYTAJ WIĘCEJ…


nosidełka dla dzieci

„Jak wybrać nosidełko dla dziecka?” – artykuł opublikowany w serwisie Dziecisawazne.pl

Mimo że nosidła do noszenia dzieci są produktami, po które sięgamy niezależnie od pory roku, to właśnie wiosną i latem zainteresowanie nimi wzrasta. Może to perspektywa rodzinnych pieszych wycieczek skłania rodziców do rozważenia takiego zakupu, a może wizja majówki lub wakacji?

CZYTAJ WIĘCEJ…


chustonoszenie warszawa

„Noszenie w chuście w lecie” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

Każda pora roku jest właściwa do noszenia dziecka przy sobie. Jak sobie radzić, gdy żar leje się z nieba, a chce się nosić? Czy latem nosi się w innych chustach niż zimą? Jak ubrać siebie i dziecko do chusty? Oto garść praktycznych wskazówek.

CZYTAJ WIĘCEJ…


chustonoszenie warszawa

„Jak prawidłowo wiązać chustę?” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

W Internecie krąży wiele zdjęć oraz instrukcji wiązania chusty. Na ulicach spotkać można niemowlęta noszone w różnych sprzętach i w różny sposób. Jaka pozycja w chuście jest dla dziecka bezpieczna? W jaki sposób można ją osiągnąć?

CZYTAJ WIĘCEJ…Chustonoszenie Warszawa

„Nie noś, bo rozpieścisz – fizjologiczne znaczenie bliskości” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

Zanim człowiek upowszechnił stosowanie wózków, istniał tylko jeden sposób przemieszczania się z dziećmi – noszenie ich przy sobie. Niemowlęta spędzały na ciele rodziców całe dnie. A jednak w dzisiejszych czasach wychowywanie dziecka w dużej bliskości z rodzicem bywa kontrowersyjne. Czy bliskość jest potrzebna?

CZYTAJ WIĘCEJ…Chustonoszenie Warszawa

„Niemowlę – stworzone do noszenia” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

Przez miliony lat dzieci od momentu narodzin trzymane były blisko matki. Noszono, by przetrwać. Co sprawia, że mimo zmiany warunków, w których żyjemy, bliskość fizyczna z rodzicem wciąż pozostaje jedną z podstawowych potrzeb niemowlęcia? Czy noszenie potomstwa wciąż jest naturalne dla naszego gatunku?

CZYTAJ WIĘCEJ…Chustonoszenie Warszawa

„Chusta do noszenia w zimie – kilka przydatnych wskazówek” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

Noszeniem dziecka w chuście możesz cieszyć się przez cały rok. Kluczem do tego, by czerpać z niego przyjemność również zimą jest odpowiedni ubiór, który nie będzie krępował Twoich ruchów, ale jednocześnie zapewni komfort cieplny Tobie i Twojemu maluchowi. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak nosić dziecko w chuście zimą.

CZYTAJ WIĘCEJ…Chustonoszenie Warszawa

„Chusta czy nosidełko dla dziecka? – wybór sprzętu do noszenia dzieci” – artykuł opublikowany w serwisie „TaTenTo.pl”

W ostatnich latach noszenie dzieci zyskuje nowe życie. Coraz więcej rodziców decyduje się na taki sposób opieki nad swoimi dziećmi, a ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, rynek zasypywany jest różnorodnymi gadżetami. Czym kierować się przy wyborze sprzętu do noszenia dzieci? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ…