psycholog dziecięcy, pomoc okołoporodowa, rodzicielstwo, chustonoszenie

Jak założyć nosidło ergonomiczne Fidella Fusion?

Wkładanie dziecka do nosidła ergonomicznego nie jest szczególnie skomplikowane, jednak, jak w przypadku każdego innego sprzętu, trzeba wiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Przedstawiony poniżej sposób zakładania nosidła Fidella Fusion można zastosować również do innych nosideł klamrowych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jak założyć nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Nosidła ergonomiczne Fidella Fusion występują w dwóch regulowanych rozmiarach – Babysize oraz Toddler. Oba typy reguluje się i zakłada w taki sam sposób. O unikalnych cechach tych nosideł pisałam wcześniej TU. Z kolei artykuł o specyfice nosideł regulowanych oraz o tym, jak je wybrać, znajdziesz TU. Dzisiaj chciałam pokazać, w jaki sposób włożyć dziecko do nosidła Fidella Fusion tak, by nosić w nim z komfortem dla siebie i dziecka.

Specyfika nosideł Fidella Fusion

Specyfiką nosideł Fidella Fusion, oprócz regulacji wielkości panelu, jest to, że można w nich wybrać jeden z dwóch sposobów wpinania szelek w panel otulający plecy dziecka. Jedno miejsce wpięcia (taśma z klamerką) znajduje się mniej więcej w połowie wysokości panelu, a drugie biegnie tuż przy pasie biodrowym. Wpięcie szelki w połowie wysokości panelu sprawia, że kręgosłup dziecka w nosidle bardziej się prostuje, ponieważ po dociągnięciu taśmy wywiera się nacisk na jego odcinek piersiowy. Nie należy się tym niepokoić, jeśli nosimy większe dziecko, które świetnie radzi sobie z samodzielnym siadaniem, a jego kręgosłup ma wykształcone i ustabilizowane krzywizny, które go odciążają w czasie siedzenia z wyprostowanymi plecami. Jeśli natomiast dziecko ma ten etap jeszcze przed sobą, wówczas na wagę złota jest możliwość zapięcia szelek przy pasie biodrowym. Dzięki niemu łatwiej jest zachować lekko zaokrąglony kształt pleców, a przez to bardziej odciążyć kręgosłup. Po więcej szczegółów odsyłam Was do wspomnianego wyżej artykułu z recenzją nosidła Fidella Fusion.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Dwa miejsca wpięcia szelek w nosidle Fidella Fusion

Pokażę Wam dzisiaj, w jaki sposób włożyć dziecko do nosidła Fidella Fusion, kiedy szelki wpięte są w dolne klamry. Z doświadczenia wiem, że ten sposób sprawia więcej kłopotów. Zaczynamy!

Zakładanie nosidła Fidella Fusion

1. Przyłóż wewnętrzną część pasa biodrowego do swojego brzucha. To, na jakiej wysokości go zapniesz, powinno zależeć od Twojego wzrostu oraz wzrostu dziecka. Docelowo głowa dziecka powinna móc oprzeć się o Twój dekolt. Wysokie osoby przestrzegam przed zapinaniem pasa zbyt nisko – jeśli głowa dziecka znajdzie się na wysokości klatki piersiowej, jej krzywizna sprawi, że dziecko będzie stale odchylać głowę w tył.

Wkładanie dziecka do nosidła ergonomicznego nie jest szczególnie skomplikowane, jednak, jak w przypadku każdego innego sprzętu, trzeba wiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Przedstawiony poniżej sposób zakładania nosidła Fidella Fusion można zastosować również do innych nosideł klamrowych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę! Jak założyć nosidło ergonomiczne Fidella Fusion Nosidła ergonomiczne Fidella Fusion występują w dwóch regulowanych rozmiarach - Babysize oraz Toddler. Oba typy reguluje się i zakłada w taki sam sposób. O unikalnych cechach tych nosideł pisałam wcześniej TU. Z kolei artykuł o specyfice nosideł regulowanych oraz o tym, jak je wybrać, znajdziesz TU. Dzisiaj chciałam pokazać, w jaki sposób włożyć dziecko do nosidła Fidella Fusion tak, by nosić w nim z komfortem dla siebie i dziecka. Specyfika nosideł Fidella Fusion Specyfiką nosideł Fidella Fusion, oprócz regulacji wielkości panelu, jest to, że można w nich wybrać jeden z dwóch sposobów wpinania szelek w panel otulający plecy dziecka. Jedno miejsce wpięcia (taśma z klamerką) znajduje się mniej więcej w połowie wysokości panelu, a drugie biegnie tuż przy pasie biodrowym. Wpięcie szelki w połowie wysokości panelu sprawia, że kręgosłup dziecka w nosidle bardziej się prostuje, ponieważ po dociągnięciu taśmy wywiera się nacisk na jego odcinek piersiowy. Nie należy się tym niepokoić, jeśli nosimy większe dziecko, które świetnie radzi sobie z samodzielnym siadaniem, a jego kręgosłup ma wykształcone i ustabilizowane krzywizny, które go odciążają w czasie siedzenia z wyprostowanymi plecami. Jeśli natomiast dziecko ma ten etap jeszcze przed sobą, wówczas na wagę złota jest możliwość zapięcia szelek przy pasie biodrowym. Dzięki niemu łatwiej jest zachować lekko zaokrąglony kształt pleców, a przez to bardziej odciążyć kręgosłup. Po więcej szczegółów odsyłam Was do wspomnianego wyżej artykułu z recenzją nosidła Fidella Fusion. Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion Dwa miejsca wpięcia szelek w nosidle Fidella Fusion Pokażę Wam dzisiaj, w jaki sposób włożyć dziecko do nosidła Fidella Fusion z szelkami wpiętymi w dolne klamry, ponieważ z doświadczenia wiem, że ten sposób sprawia więcej kłopotów. Zaczynamy! Zakładanie nosidła Fidella Fusion

2. Zapnij pas biodrowy w taki sposób, aby męska część klamry przeszła pod gumką, która zabezpiecza nosidło przed przypadkowym odpięciem. (Uwaga! Nosidło w wersji Fidella Fusion Toddler 2.0 ma inny system zabezpieczający, a mianowicie klamrę trzypunktową.)

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

3. Dociągnij taśmę w pasie biodrowym tak, aby nosidło ściśle przylegało do Twojego ciała.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

4. Po upewnieniu się, że panel nosidła znajduje się dokładnie na środku Twojego ciała, przytul do siebie Malucha na takiej wysokości, aby jego pupa przylegała do szczytu pasa biodrowego.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

5. Włóż dłoń pod panel nosidła i nałóż go na plecy dziecka.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

6. Rozciągnij panel nosidła na całą szerokość ud dziecka (do granicy z dołami podkolanowymi).

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

7. Nałóż szelki na swoje ramiona, upewniając się uprzednio, że czarna taśma wraz z klamerką, w którą wpięliśmy szelkę, przechodzi POD nogą dziecka. (Jeśli szelki są wpięte tradycyjnie w połowie wysokości panelu, pomijamy ten punkt i po prostu nakładamy je na siebie.)

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

8. Zapnij chest-belt na plecach. (Uwaga! Przed założeniem nosidła chest-belt można ustawić na różnej wysokości, ponieważ przesuwa się w górę i w dół. Sprawdź, jaka wysokość będzie dla Ciebie najwygodniejsza.)

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

9. Chwyć w obie dłonie szczyt panelu i pociągnij go delikatnie w górę – tym sposobem uwolnisz tkaninę, która czasami blokuje się pod pupą dziecka.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

10. Pora na dociągnięcie szelek.

UWAGA! Aby dobrze dociągnąć szelki, ułóż jedną dłoń pod pupą dziecka i nieznacznie ją unieś. W tym samym czasie pociągnij drugą ręką taśmę, która skraca szelkę. Zwróć uwagę, że każda szelka ma dwie takie taśmy:

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Uniesienie pupy dziecka podczas dociągania szelek jest BARDZO WAŻNE. Jeśli tego nie zrobimy, dociąganie nie będzie efektywne – szczególnie, jeśli dziecko już więcej waży. Z dużym prawdopodobieństwem pupa dziecka zapadnie się za bardzo w panel, a szelki będą nadal za długie, co źle wróży dla komfortu noszenia.

11. Po dociągnięciu szelek możesz jeszcze pomóc dziecku „umościć się” w nosidle – obejmij dłońmi stawy kolanowe dziecka oraz łydki i bardzo delikatnie przesuń je bliżej środka ciała. Jeśli nosidło jest miękkie (szczególnie, jeśli jest uszyte z tkaniny takiej, jak chusty do noszenia dzieci, a więc pracującej po skosach) i jeśli pas biodrowy nie jest bardzo mocno usztywniony, pomoże to nieznacznie odkleić miednicę dziecka od ciała rodzica i ułatwi zaokrąglenie kręgosłupa.

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Gotowe! 🙂

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Dobrego noszenia! 🙂

Follow my blog with Bloglovin

 


Related Posts

Nosidełka dla dzieci – rodzaje i różnice

Nosidełka dla dzieci – rodzaje i różnice

Na rynku gadżetów dziecięcych roi się od różnych sprzętów służących do noszenia maluchów. Wśród nich znajdują się różnej maści nosidełka dla dzieci. W tym wpisie chciałabym przedstawić podstawowe ich rodzaje oraz podpowiedzieć, jakie rodzaje nosideł są warte zakupu. Uwagi wstępne: 1. W przypadku niemowląt, które nie opanowały […]

Nosidło dla dzieci Storchenwiege Babycarrier

Nosidło dla dzieci Storchenwiege Babycarrier

Jeśli jesteście na etapie wyboru pierwszego nosidła dla swojego dziecka, przeczytajcie koniecznie o niemieckim nosidle Storchenwiege Babycarrier (model produkowany od 2015 roku). Dzieci zaczynają być noszone na różnym etapie wiekowym. Duża część rodziców sięga po chusty tkane, które są narzędziem najbardziej uniwersalnym, świetnie sprawdzającym się […]